Evlilik İzdivaç programlarına başvuru


Evlilik İzdivaç programlarına başvuru yapmak isteyen kullanıcılarımıza bugün birazcık yardım edicez.:) son günlerde neredeyse tüm kanallarda moda haline gelen bu programlar sayesinde kanallar güzel bir izleyici potansiyeline sahip oldu.Evlilik Programları ve Zuhal Topalla İzdivaç
Çoğumuzun olumsuz baktığı, dudaklarımızı buruşturup başımızı sağa sola salladığı, sohbetlerde eleştirdi ama bir yandan da göz ucuyla bakıp da gözümüzü alamadığımız, gülümsediğimiz hatta zaman zaman kahkaha attığımız izdivaç programları.
Zuhal Topal’la İzdivaç, evlilik programlarının baş mimarı olan Esra Erol’un başka bir TV kanalına transferiyle sunucunun yerini doldurabileceği düşünülen Zuhal Topal televizyon tarihinde eşi benzerine az rastlanır bir yapımda başrolü oynuyor.
Son birkaç programını dikkatlice izledim. Programda nasiplerini aramak için gelen öyle karakterler var ki hepsi bir zamanlar Türkiye’nin Fenomen dizisi Avrupa Yakası’nda başkarakter olacak türden. Karavanın iki yanına bir birlerini görmeden oturup sohbet eden talipler arasında öyle diyaloglar oluyorlar ki tüm senaristler oturup kafa yorsa bu şekilde orijinal bir güzelliği yakalayamazlar. Güzellikten kastım, hazır cevaplar, tartışmalar, zaman zaman dedikodular ve tabiî ki sahne şovları. Tabiî ki bunarlın hepsine taktir edemeyiz ama televizyon dünyasının her konuda biraz aşırılığa ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Umarım bu ince kavramı anlayabilmişsinizdir.
Çakma sunucu olarak bakılan Zuhal Topal’ın programa katkısı tartışılmayacak derecede. Bu kadar rahat bu kadar güzel konuşan ve samimi görünen bir program sunucusu… aslında kelimelerle anlatılmayacak bir çok ayrıntı var. Bir zamanlar çakma denilen program şimdi ise Esra Erol’a türeyen programı bile geride bırakmayı başardı. Sonuç olarak Zuhal Topal’la İzdivaç programının bu derecede başarılı ve izleyicilere samimi gelmesinin en büyük nedeni Zuhal Topal’ın sunuculuk başarısı olduğunu düşünüyorum.
Edindiğim bilgilere göre, programda konuk olarak katılanların çoğu aynı insanlarmış ve saatler öncesi stüdyoya gelip o soğuk ortamda programın başlamasını bekliyorlarmış. Programda arada bir konuşup yapan kişilere cüzi bir ücret ödeniyormuş. İşin bu tarafı tartışmaya açık.

Televizyon dünyasını karalayan reyting savaşlarını düşünmeyecek olursak aslında bu program İslam dininde sevap işleyen bir program olduğunu en azından programın amacına bakıldığına bunu söylemek çok zor olmasa gerek. İslamcı kesim televizyonda olduğu için bu tip programlara karşı çıkar ama aklak değerlerini sarsacak çoklu evliliklere rıza gösterirler. Bunda dolayı bu tip programları hem çok izliyor hem de çok eleştiriyoruz
Bu tür programlarda sunucular,” rayting olsunda aman ne olursa olsun, ne şekilde olursa olsun” düşüncesi ile adeta insanların milyonlarca kişi karşısında bazen ağıza alınmayacak sözler ifade etseler bile, kavga etmelerine izin verdiklerini üzülerek izlesek te sahit oluyoruz. Bu durumlar bazen beni inanın ki çok üzüyor. Yaşları henüz çok genç olan kişiler, mutluluğu bu tür programlarda araması inanın bana çok garip geliyor. Mutluluktan önce, bence belirli bir yaşa kadar en önemli olan sağlam bir kariyerdir. Yani, elimizden geldiği sürece belirli bir yaşa kadar çalışmalı, birikim yapmalı, ve daha sonra evlilik yapmayı düşünmeliyiz. Aksi takdirde, bu tür programlara katılarak sadece pembe bir rüya görmüş oluruz, belkide gördüğümüzü sanarız. Belkide yanlış düşünüyor olabilirim. ama benim sonuçta düşüncelerim bu şekilde. İzdivaç prgramlarının hiç iyi yönleri yok mu? Tabi ki var! Mesala, gerçek düşüncesi evlilik olan, yalanı olmayan, dolanı olmayan dürüst kişileri çok azda olsa bir araya getirebiliyor. Tabi ki bu tür programlar sadece evlilik için ilk adım

35 views

1 May 2011 Saat : 2:24
  Genel
Okunma 35

Bu yazı için 1 yorum yapılmış.

  1. yaşam says:

    ben mersinden murat yas 24 bayan kuaforuyum
    mersinli bayanlardan arama ve mesaj bekliyorum
    yanlız bayanlar cagrıya cevap yok 0506 4942008

Yorum Yapabilirsiniz