Fizy.com girişi


Fizy.com girişi hakkındaki sorun hala halledilemedi.Bugün shiftdelete.net sitesinde okuduğum haberi sizlerle paylaşarak fizy.com kullanıcılarını bilgilendirmek istedim.Telif haklarını ihlal ettiği için erişimi engellenen Fizy.com’a ülkemizden yeniden ulaşılması için finans desteği geldi. Turkcell’in büyük operasyonu hakkında ilginç bilgiler, ilk kez SDN’de.Site içeriğinde yayınlanan müzik eserlerinin telif haklarıyla ilgili yaşanan problem nedeniyle bttarafından yapılan başvuru doğrultusunda Fizy.com‘a erişimin engellenmişti.Müyap’ın talep ettiği ücretin ise bu şartlar altında Fizy.com tarafından ödenmesi ise mümkün değil gibi görünüyor. Bu sorunu çözmek için ortak arayışına giren Fizy, Turkcell‘le el sıkışacak.

BTK, Fizy.com’u neden kapamıştı?video

Anlaşma detaylarının netleştiği, bu anlaşmanın birkaç gün içerisinde basın mensuplarına bildirileceği de aldığımız duyumlar arasında.

Anlaşma şartları hakkında hem Turkcell hem de Fizy tarafından net bilgiler açıklanmasa da Turkcell, birkaç milyon dolarlık yatırımla Fizy.com‘un en büyük yeni ortağı olacak ve Müyap ile yaşanan finans sıkıntısını gidererek Türkiye‘den erişim problemini de ortadan kaldıracak.

Fizy‘nin Turkcell‘e dahil edilmesi konusundaki koordinasyonu Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar yönetiyor.

Amatör girişimle başlayan ve kullanıcı desteğiyle büyüyen ürün ve servislerin dev markalar tarafından satın alınması, çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor.

Bir bakıma Turkcell‘in sahibi olduğu Gncplay servisinin rakibi olan Fizy.com‘un Turkcell‘e dahil edilmesi, umuyoruz ki başarıyla sonuçlanır

15 views

19 April 2011 Saat : 11:38
Okunma 15

Yorum Yapabilirsiniz