Vildan Atasever İki Genç Kız Filmi


Vildan Atasever İki Genç Kız Filmi hakkında neler sölenmediki.Bizde sitemiz ekibi olarak araştırdık ve bu film hakkında olan söylentileri sizlerle paylaşma kararı aldık.

Yalan Dünya film şirketi’nin yapımcılığını üstlendiği ve başrollerini Hülya Avşar, Vildan Atasever ve Feride Çetin’in paylaştığı film, gerçek anlamda Türkiye’nin ilk gençlik filmi. Genç oyuncuların başrollerini paylaştığı, 2 Genç Kız’ın hareket noktası gençlik ve gençliğin bugün içinde sıkışıp kaldığı durum. Aslında bir çeşit kaçış öyküsü olan 2 Genç Kız, bulundukları durumdan bıkan ve hayatlarını değiştirmek için kendilerine kaçış yolu arayan 18 yaşlarında, oldukça farklı sosyal sınıflardan gelen Handan ve Behiye’nin dostluğunun da anlatıldığı sıra dışı bir film.

UIP tarafından dağıtımı yapılan film, Türkiye’nin çeşitli illerinde de gösterime girdi. Yaklaşık 2 yıl süren ön hazırlık sürecinin ardından geçtiğimiz yıl çekimleri gerçekleştirilen 2 Genç Kız, oldukça genç bir kadro tarafından hazırlandı. Film ekibininin yaş ortalamasının 22 olduğu 2 Genç Kız’ın çekimleri 25 gün kadar sürdü.

Film için İstanbul’da çeşitli iç ve dış mekanlar kullanıldı.

Yüksek teknolojiye sahip mini dv el kamerası ile çekilen 2 Genç Kız daha sonra 35 mm filme aktarıldı. Yurtdışında yapılan dağıtım çalışmalarında, görüntü kalitesiyle de dikkati çeken 2 Genç Kız, video teknolojisiyle çekilen filmlerin oldukça yüksek görüntü kalitesi verebileceğinin de önemli bir göstergesi olacak. Gerçeklik duygusunun izleyiciye daha iyi geçmesini sağlamak amacıyla da Kutluğ Ataman, filmde oldukça hareketli çekimlere yer verdi.

Filmin orijinal müzikleri yönetmen Kutluğ Ataman’ın özel isteği ve filmin ruhuna uygun olması nedeniyle Replikas tarafından hazırlandı. Bunun yanı sıra Nazan Öncel, Kibariye ve Aylin Aslım’ın şarkıları da filmde yer alıyor. Nazan Öncel, filme son kasetindeki 4 şarkısını hediye etti.

Türkiye’de ilk kez bir filmin başrol oyuncularını bulmak için ülke çapında seçmeler yapıldı. Seçmeler sırasında 1000 kadar 16 – 18 yaş grubundaki genç kızın deneme çekimleri yapıldı. Handan ve Behiye karakterlerini aramak için gerçekleştirilen deneme çekimleri 1 ay sürdü. 2 Genç Kız, Behiye karakterini oynayan Feride Çetin’in ilk oyunculuk denemesi. Ancak uzun süren aramalara rağmen Handan karakterine uygun bir genç oyuncu bulunamayınca tesadüf eseri daha önce oyunculuk deneyimi olan Vildan Atasever’le Kutluğ Ataman’ın yolları kesişti.

Bunun yanı sıra, Kutluğ Ataman, senaryoyu okuduğu andan itibaren Leman karakteri için Hülya Avşar’ı düşündü

22 views

4 May 2011 Saat : 4:54
Okunma 22

Yorum Yapabilirsiniz